یک سوال: به نظر شما کاربرد ساختمانی که در این عکس دیده می شود چیست

سوال: به نظر شما کاربرد ساختمانی که در این عکس دیده می شود چیست؟

 در عکس یک مجموعه ساختمانی دیده می شود که در آن انواع و اقسام سبک های معماری به کار رفته است. در قسمت سمت راست ساختمان  کلیسایی به سبک گوسیک دیده می شود. و ساختمان سمت چپ این مجموعه روکار سنگی دارد که شاید به توان سبک آن را سبکی مدرن دانست. در بام این ساختمان  شیروانی دیگری دیده می شود. این بام به سبک معماری معابد دین شینتو ساخته شده است.

وحالا سوال: شما فکر می کنید ساختمانی با این مشخصات به چه منظوری ساخته شده باشد؟

لطفا یادتان نرود که نظر خود را در قسمت نظرخواهی هم به نویسید. با تشکر

 

راهنمایی

هیچ وقت یادم نمیره اوایلی که به ژاپن آمده بودم سر کلاس ژاپنی صحبت از دین ژاپنی ها شد. در آنجا استاد ژاپنی ما می گفت که ما ژاپنی ها موقع که بچه ها مون به دنیا میان می بریمشون به معابد دین شینتو. برای عروسی به کلیسا می رویم. و جسد هایمان را در معابد بودایی دفن می کنیم.

این یک حقیقت حاکم بر جامعه امروز ژاپن می باشد که در طراحی این ساختمان هم تاثیر مستقیمی داشته است.

 

جواب: این ساختمان یک باشگاه ازدواج است. ژاپنی ها بنا به سلیقه ونه دین به سبک های مختلف برای خود مراسم ازدواج می گیرند. و این باشگاه ها برای اینکه بتوانند پاسخ گوی این نیازها باشند فضاهای مختلفی برای مراسم ازدواج آماده کرده اند. کلیسا و یا معبدی که در این عکس دیده می شود یک مکان مذهبی نیست. وتنها نقش تزیینی  دارند. برای کسانی که می خواهند به روش غربی ازدواج کنند. در این گونه باشگاه ها بغیر از باز سازی مکانهای مذهبی می توان دکورهای مختلفی را دید. از جمله باز سازی یک سین از یک فیلم معروف هالیود و یا یک مکان توریستی معروف در اروپا و....

 


آخرین صفحه | صفحه از159 | صفحه بعدی؟